Sports

Sports

Sporta nozares mērķis ir veicināt Amerikas latviešu sadarbību caur sportu, it sevišķi, iesaistot jaunāko paaudzi. Mēs katru gadu rīkojam meistarsacīkstes sieviešu un vīriešu volejbolā, un basketbolā. Sporta nozare sniedz atbalstu Gaŗezera sportam, Katskiļu nometnes sportam, kā ari citiem sporta pasākumiem, kas notiek ASV. Sporta kalendārs un cita informācija ir pieejama ALA Sporta nozares mājas lapā (alausa.org/musu-darbiba/sports).

2019. gada ALA meistarsacīkstes volejbolā un basketbolā

ALA 22. atklātās un 66. ASV latviešu meistarsacīkstes notika 2019. gada 25.- 26. maijā Grandrapidos, Mičiganā. Galvenie rīkotāji bija Aleksis Vizulis un Kaldiss Grants. Šī bija otrā reize kad spēles notika Grandrapidos (pirmo reizi 1966. gadā).

Basketbolā piedalījās tris vienības – Nujorkas “Rakte”, apvienota vienība ar spēlētājiem no Čikāgas un Kalamazū (“Čikazū”) un “Koknese” (vienību sastāvs bija galvenokārt spēlētaji, kuri satikās un sadraudzējās pēdējā Latvijas sporta ceļojumā 2018. gadā). Sestdien notika trīs spēlēs – “Rakte” uzvarēja pret “Koknesi” 42:21; “Čikazū” uzvarēja pret “Koknesi” 56:28; un “Čikazū” uzvarēja pret “Rakti” 48:35. Svētdien nospēlēja finālu, “Čikazū” uzvarēja pret “Rakti” 37:21.

Latvijas Korporāciju Apvienības balva labākajam basketbolistam finalspēlēs tika piešķirta Jon Reisterer (“Čikazū”). “Koknese” saņēma Mārtiņa Stulpiņa balvu sportiskākajai vienībai. Jon Houston (Toronto) nopelnija Imanta Štāla piemiņas balvu par izcilu darbību uz un ārpus sporta laukuma.

Sieviešu volejbolā piedalījās divas vienības – apvienotā vienība ar spēlētājiem no Čikāgas un Kalamazū, un Mineapoles “Starts”. Sestdien notika iesildīšanās un draudzības spēles. Svētdien, finālspēlē uzvarēja Čikāga/Kalamazū pret Mineapoles “Starts” ar rezultātu 3:1. Individuālās balvas sieviešu volejbolā tika pasniegtas Lienei Millerei (Čikāga/Kalamazū), kas saņēma Dr. Irēnes Norgello ceļojošo balvu labākajai gremdētājai; Alīsei Tupurītei (Čikāga/Kalamazū), kas saņēma Mineapoles “Starta” ceļojošo balvu finālspēļu labākajai volejbolistei; un Adrianai Norai (Mineapoles “Starts”), kas ieguva Amerikas Latviešu Apvienības balva par izcilu darbību uz un ārpus sporta laukuma.

Vīriešu volejbolā piedalījās piecas vienības – Čikāga, Kalamazū, Toronto, Vašingtonas “Sigulda” un apvienotā vienība ar spēlētājiem no Klīvlandes un Mineapoles. Sestdien notika kvalifikācijas spēlēs, pēc kurām rezultāti bija: Čikāga (6-2), Kalamazū (6-2), Vašingtonas “Sigulda” (5-3), Toronto (3-5), Klīvlande/ Mineapole (0-8). Svētdien pirmajā spēlē Toronto uzvarēja Klīvlandi/Mineapoli 21:17, 21:16 un iekļuva pusfinālā. Pusfināla rezultāti: Čikāga uzvarēja Toronto 21:14, 21:16; Kalamazū uzvarēja “Siguldu” 21:15, 21:16. Finālā Kalamazū pārspēja Čikāgu 21:13, 21:17. Valža Treimaņa balvu labākajam volejbolistam finalspēlēs piešķīra Ērikam Krievam (Kalamazū). Ulža Holendara piemiņas balvu izcilākajam gremdētājam finālspēlēs pasniedza Paulim Ejupam (Kalamazū).

Daugavas Vanagu balvu par izcilu darbību uz un ārpus sporta laukuma nopelnīja Grants Osvalds (Vašingtonas “Sigulda”). Apvienotā Klīvlandes/Mineapoles vienība saņēma Leo Veisa piemiņas balvu sportiskākajai vienībai.

67. ASV latviešu meistarsacīkstes bija plānotas 2020. gadā 23.-24. maijā Klīvlandē, Ohaijo, Klīvlandes Latviešu Atlētiskā Kluba (KLAK) izkārtojumā. Tuvāka informācija būs piejama ALA Sporta nozares mājas lapā.

Futbols

Latvijas kausa izcīņa 2019. gadā notika Katskiļos starp divām Austrumkrasta vienībām. Ņūdžersijas “Kursa” uzvarēja Valodas perioda komandu 3:1. Nākošā Latvijas kausa izcīņa bija paredzēta Garezerā 2020. gada vasarā, bet patreiz nav zināms, vai paredzētais pasākums notiks.

Latvijas sporta braucieni

Ik pa trīs vai četriem gadiem sporta nozare rīko sportistu braucienu uz Latviju. Pēdejais brauciens notika 2018. gadā, un nākošais brauciens ir plānots 2021. gadā jūnijā. Tuvāku informāciju varēs atrast ALA Sporta nozares mājas lapā.