Kopš 1997. g., ALA ir rīkojusi izglītojošus ceļojumus latviešu izcelsmes jauniešiem uz Latviju ar mērķi piedāvāt piedzīvojumu kas dos vēlēšanos uzturēt un tālāk veidot savu latvisko identitāti, lietot un uzlabot savu latviešu valodu, stiprināt savas saites ar latviešu sabiedrību, kā arī veidot un uzturēt kontaktus ar Latviju.

Līga Ejupe, programmu koordinatore

Izglītojoši ceļojumi uz Latviju latviešu izcelsmes jauniešiem no 13. – 15. g.v.


PIETEIKŠANĀS “HERITAGE LATVIA” ATVĒRTS LĪDZ 22. MARTAM!

Sveika, Latvija!” – ceļojuma valoda ir latviešu.

Dalībniekiem ir jāsaprot latviešu sarunas valodu un ir jāspēj izteikties latviešu valodā. Visas pamācības, gidu stāstījumi, ekskursijas un ikdienas sarunas ar vietējiem latviešiem (kā piem. restorānos un viesnīcās) būs latviešu valodā. No dalībniekiem sagaidīs, ka runās savā starpā latviski. 

Heritage Latvia” – mazāk uzsvers latviešu valodai.

Piemērots ceļojums dalībniekiem, kuriem nav ērti runāt latviski, vai arī tiem, kuriem grūtāk saprast latviešu valodu. Norādījumi un ekskursijas būs abās valodās. Gidu stāstījumi būs angļu valodā, lai dalībnieki var pilnvērtīgi saprast attiecīgo informāciju. Ikdienas sarunās ar vietējiem latviešiem (piem. restorānos un/vai viesnīcās) ceļojuma dalībnieki tiks aicināti pēc iespējas runāt latviski.

Lūdzam nopietni apsvērt, kurš ceļojums dalībniekam ir piemērotāks.
ABI CEĻOJUMI IR VIENLĪDZĪGI UN VIENLĪDZ NOZĪMĪGI.

VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI:

KAS? 

 • Ceļojumi ir 10 dienu (neieskaitot ierašanās un izceļošanas dienas) intensīvs autobusa pārgājiens apceļojot Latvijas četrus apgabalus un Rīgu.
 • Katrā pieturas punktā jaunieši iepazīstas to vietu vēsturi un kultūru vadītās tūrēs, pārgājienos, ekskursijās, konkrētās radošās nodarbībās, pilsētas pastaigās, lekcijās, un aktīvā atpūtā.
 • Ceļojuma gaitā diasporas jaunieši pavada vairākas mērķtiecīgas pilnas dienas ar Latvijas vienaudžiem kopā aktīvi darbojoties.

KAD?  

“Sveika, Latvija!” no 9. – 20. jūnijam
“Sveika, Latvija!” no 11. – 22. augustam
“Heritage Latvia” no 16. – 27. jūnijam

CIK MAKSĀS? 

 • Sākot ar 2024. g. ALA valde nolēma mainīt izglītojošo ceļojuma cenu struktūru. 1997. g. kad organizēja pirmos “Sveika, Latvija!” ceļojumus, ALA valde nolēma atbalstīt jauniešus ar $100.00 par katru pavadīto macības gadu kādā latviešu skolā līdz $1000.00.
 • Šodien, latviešu ģimenes arī dzīvo un audzina savus bērnus ārpus vēsturiskiem latviešu centriem, kur nav latviešu skolas. Lai nodrošināt visām ģimenēm, vienalga kur dzīvo, iespēju sūtīt savus bērnus ceļojumā, ALA nolēma šogad atbalstīt ar $800 visas ģimenes, neskatoties uz to, vai/un cik ilgu laiku dalībnieks ir mācījies latviešu skolā. 
 • ALA apsveic visus latviešu skolas absolventus! Tie dalībnieki, kuri atsūta kopiju no savas latviešu skolas apliecības saņems $100.00 ceļojuma cenas atlaidi.
 • Daugavas Vanagi ASV organizācija, kura ir vienmēr bagātīgi atbalstījuši jauniešu izglītību, nolēma 2024. g. arī sākt atbalstīt ALA Izglītojošos ceļojumus. Visi ASV dalībnieki saņems starp $125.00 – $175.00 kā atlaidi.

$4,100.00 – 2024. g. ceļojuma izmaksa ALAi.
$3,300.00 – programmas izmaksa un lidojums ASV dalībniekiem ar ALA atbalstu.
$2,400.00 – programas izmaksa bez lidojuma.
$3,200.00 – programas izmaksa Kanādas un Austrālijas dalībniekiem. Dalībnieki paši kārto lidojumu.

KAS IESKAITĪTS DALĪBAS MAKSĀ?

 • Dalības maksā ieskaitīts lidojums no ASV uz Rīgu, trīs maltītes dienā, ieejas maksas, apmešanās izdevumi, transports Latvijā, u.c. Dalībnieka ceļa izdevumi no dzīves vietas uz izlidošanas lidlauku un atpakaļ ir katras ģimenes finansiālā atbildība.

KĀ ALA SEDZ CEĻOJUMA IZMAKSAS?

 • ALA turpina meklēt papildus līdzekļus samazināt ģimenēm ceļojuma izmaksas. ALA pieteicās konkursam “Diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm”. Latvijas Sabiedrības un integrācijas fonds piešķīra līdzekļus palīdzēt segt izdevumus Latvijā. 

NO KURAS LIDOSTAS GRUPA IZLIDOS?

2024. g. ir rezervētas lidbiļetes:

 • “Sveika, Latvija!” no 9. – 20. jūnijam – no Čikāgas O’Hare lidostas.
 • “Sveika, Latvija!” no 11. – 22. augustam – rezervētas lidbiļetes gan no Čikāgas gan Newark. Lūdzu, atzīmējiet Pieteikuma veidlapā kuru lidlauku vēlaties. 1. martā tiks paziņots no kura lidlauka vairākums dalībnieku izvēlējuši lidot un nolemsim, ka no tā lidlauka izceļos grupa. CENA NEMAINĪSIES, jo ALA lidbiļetes jau rezervēja 2023. g. novembrī.
 • “Heritage Latvia” no 16. – 27. jūnijam – no Čikāgas O’Hare lidostas.

Atgādinājums – brauciena dalībnieki dzīvo visur ASV.  Apzināsimies aptuveni ceturtdaļai no visiem dalībniekiem būs jāsarunā (un jāmaksā!) papildus lidbiļeti neatkarīgi vai grupa izlido no Čikāgas vai Newwark!

PIETEIKTIES ŠEIT

PIETEIKTIES ŠEIT

Izglītojošie ceļojumi pieaugušajiem un ģimenēm

“Hello, Latvia!” / “Sveika, Dzimtene!”

Pieteikšanās Hello, Latvia! / Sveika, Dzimtene! ir atvērta!

Izglītojošs ceļojums angļu un/vai latviešu valodā (atkarīgi no dalībnieku valodas spējām) pieaugušajiem un ģimenēm. Dalībniekiem fantastiska iespēja vairāk iedziļināties senču kultūrā un vēsturē, kā arī baudīt mūsdienu Latviju; pirmo reizi apceļot visus Latviju apgabalus; vai iepazīstināt draugus un dzīvesbiedrus ar Latviju.

VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI:

KAS? 

 • Ceļojumi ir 10 dienu autobusa pārgājiens apceļojot Latvijas četrus apgabalus un Rīgu. Katrā pieturas punktā varēs iepazīsties to vietu vēsturi un kultūru vadītās tūrēs, pilsētas pastaigās, un aktīvā atpūtā.

KAD?   No 12. – 22. jūlija.

CIK MAKSĀS?  $3,000.00. Dalībnieki atbildīgi izkārtot lidojumu uz Rīgu.

KAS IESKAITĪTS DALĪBAS MAKSĀ?

 • Dalības maksā ieskaitīts apmešanās izdevumi, transports Latvijā, trīs maltītes dienā, ieejas maksas. 

KAD SLĒDZĀS PIETEIKŠANĀS? 31. martā.

PIETEIKTIES ŠEIT


Ceļojumus finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Visus ASV dalībniekus ar stipendiju atbalstīs Daugavas Vanagi ASV.Tuvākai informācijai sakarā ar visiem ALA izglītojošajiem ceļojumiem, lūdzu, sazināties ar Līgu Ejupi: programs@alausa.org


Maksājums par dalību ceļojumā
Dalībnieka vārds(Required)
Ceļojums(Required)
Ievadiet summu, kādu vēlaties maksāt.
"Billing" adrese(Required)

Biedru maksas