Izveidota izglītojoša lietotne “100 Latvians You May Know”

16. jūnijs, 2020

Ar Amerikas Latviešu apvienības atbalstu izveidota brīvpieejas lietotne 100 Latvians You May Know. Iedvesmojoties Latvijas valsts simtgadē, tajā iekļautas simt izcilas personības, kas dzimušas vai veidojušas savu karjeru teritorijā, kura mūsdienās ir Latvijas valsts.

Kas nosaucis upi Dienvidamerikā kādas Latvijas upes vārdā? Kam sociālajos tīklos ir vairāk sekotāju nekā Igaunijā iedzīvotāju? Kas ir bijis Porsche dizaina departamenta vadītājs? Angļu valodā veidotā lietotne sniedz atbildes uz šiem jautājumiem un piedāvā vienuviet apkopotu informāciju par ievērojamām vēsturiskām un mūsdienu personībām. Izmantot viktorīnas funkciju, iespējams arī pārbaudīt savas zināšanas par vēsturiskiem un šodienas faktiem. Lietotne domāta gan izglītojošiem mērķiem, gan Latvijas popularizēšanai ārvalstīs. 100 Latvians domāta kā ieinteresējošs papildmateriāls vēstures stundās, vedinot skolēnus uzzināt vairāk un meklēt papildu informāciju gan par konkrētajām personībām, gan par viņu nozīmi vēsturē un Latvijas attīstībā. Tāpat lietotne noderēs visiem tiem Latvijas draugiem, kas interesējas par mūsu valsti, tās vēsturi un cilvēkiem. Kaut Latvijai nav ievērojamu kara stratēģu vai pasaules iekarotāju, tomēr tā devusi pasaulei dažādu tautību izcilus izgudrotājus, inženierus, rakstniekus, filozofus un izglītības darbiniekus, ģeniālus mūziķus, aktierus un sportistus, kā arī daudzus citus ievērojamus ļaudis. Tāpēc arī šodien Latvija ir lieliska vieta, kur piedzimt un dzīvot: vieta, kurā jebkuras tautības pārstāvis var attīstīt savus talantus, kļūstot pasaulslavens. Protams, ka ievērojamo cilvēku saraksts ir simtiem reižu garāks, taču šajā lietotnē iekļauti ievērojami cilvēki, kas savas dzīves laikā aizceļojuši uz pēc iespējas dažādiem pasaules nostūriem, ar savu darbu un talantu turp aiznesot Latvijas vārdu.

Lietotni bez maksas var lejuplādēt Apple Store https://apps.apple.com/us/app/100-latvians/id1458514186. Pagaidām tā pieejama tikai viedtālruņu un planšetdatoru IOS sistēmas lietotājiem.

Projekta īstenotāja Dace Mažeika sirsnīgi pateicas Amerikas latviešu apvienībai, īpaši Andrai Zommerei un Elisai Freimanei, par sniegto atbalstu idejas realizēšanā, kā arī Arnim Grosam (Deksoft) par nenovērtējamo palīdzību lietotnes tapšanā.