Kā svinēt Baltā galdauta svētkus 4. maijā

02. maijs, 2020

ALA aicina visus šogad svinēt Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu!

4. maijs!

Baltā galdauta svētki!

Kas ir Latvijas Neatkarības atjaunošana?

Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarācija Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu ir dokuments, ar kuru 1990. gada 4. maijā tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija pasludināja 1940. gada 17. jūnija PSRS militāro agresiju kā starptautisku noziegumu un atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti.

https://www.youtube.com/watch?v=3Df5x00wQHw


Kas ir Baltā galdauta svētki?

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu. Baltā galdauta svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus 4. maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā. Svēkti ir atgādinājums mēs esam brīva valsts, kurā varam brīvi runāt, brīvi domāt un brīvi izvēlēt mūsu nākotni. Uzklāsim baltu galdautu un svinēsim mūsu brīvību! 


Kā svinēt?

Tautas tērpu gājiens

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina gan individuālos tautas tērpu īpašniekus, gan kolektīvus 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, virtuāli piedalīties gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”, kura tradīciju kopš 2016. gada iedzīvina Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS. https://www.lnkc.gov.lv/jaunumi/piektais-gajiens-tautas-terpos-4-maija-norites-virtuali/

Kūka par godu Latvijai (Receptes.tvnet.lv)
https://receptes.tvnet.lv/recepte/21281-kuka-par-godu-latvijai

Izveidot svinības virtuāli
Dienvidkalifornijas latviešu biedrības svinības: https://biedriba.org/mājas-lapa
Sazinieties ar vietējiem latviešiem, iespējams, ka arī jūsu pilsētā virtuāli svinēs 4. maiju.

(Foto: li.lv)