Zeme, kas dzied – sarunas video

03. maijs, 2023

2023.g. 23. aprīlī, Amerikas latviešu apvienības (ALA) Kultūras nozare rīkoja izglītojošu un interesantu pasākumu ar vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” veidotājiem. Sarunās piedalījās filmas režisors Māris Martinsons, scenārija līdzautors Dainis Īvāns, vienas no galvenās lomas – latviešu uzņēmēja un pirmo svētku organizatora Riharda Tomsona – atveidotājs aktieris Andris Bulis, filmas producente Linda Krūkle, kā arī projektu vadītāja Lāsma Goba. Spraigās un draudzīgās sarunās piedalījās arī pasākuma apmeklētāji, kas ar interesi uzdeva jautājumus filmas radošai komandai.

Ja nebija iespēja piedalīties šinī ļoti vērtīgajā pasākumā vai arī ja apmeklējāt pasākumu, bet ir vēlēšanās to no jauna noskatīties, video ierakstu varat baudīt šeit.

Variet vairāk ielūkoties filmas aizkadros, iepazīstot arī citus filmas aktierus un noskatoties kinokritiķes Dairas Āboliņas Latvijas Televīzijā gatavotu sižetu “Latvijas filmas Latvijas šodienai”: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/12.01.2023-latvijas-filmas-latvijas-sodienai-zeme-kas-dzied.id282952. Tur ir arī daudz kadru no dažādām filmēšanas vietām!

Tāpat arī variet ielūkoties “Zeme, kas dzied” oficiālajā tīmekļa vietnē, kurā izvietots saturs, par ko stāstīja sarunā – podkāsti un raksti, kā arī pieejama visa informācija par filmu. Pieejams šeit: https://zemekasdzied.lv/lv; savukārt, ja ir interese filmu atbalstīt un tādējādi ierakstīt savu vārdu “Zeme, kas dzied” titros, aicinām izmantot filmas atbalsta platformu: www.filmaibut.lv.

Filmēšanas procesam un ar filmu saistītām aktualitātēm variet sekot līdzi Facebook lapā šeit: https://www.facebook.com/zemekasdzied; Instagram lietotnē projektam variet sekot līdzi šeit: https://www.instagram.com/zemekasdzied/. Ikvienam reizi mēnesī ir iespējams saņemt “Zeme, kas dzied” jaunumu vēstuli. Tajā ir iekļautas dažādas aktualitātes un paveikto konkrētajā mēnesī (saturs ir atšķirīgs no soctīklos pieejamā)! Lai pieteiktos jaunumiem, lūgums rakstīt uz jaunumi@zemekasdzied.lv, turpmāk saņemot filmas jaunumus savā e-pastā!