Sveiciens Valsts svētkos

14. novembris, 2022

Dārgie tautieši! Priecīgus Valsts svētkus!

Šodien mēs svinam to dienu, kad pirms 104 gadiem Latvija tika dibināta, balstoties uz demokrātiskiem principiem.

Man prieks, ka pēc gandrīz 50 okupācijas gadiem Latvija atguva savu brīvību un jau šodien uz pasaules skatuves līdzvērtīgi piedalās sarunās ar citām vadošām demokrātiskām valstīm.

 

Tomēr pēdējo gadu laikā visā pasaulē daudzas demokrātiskās institūcijas un to vērtības ir tikušas arvien vairāk apdraudētas, un tāpēc ir svarīgi, ka ne tikai Latvijas valdība, bet arī katrs latvietis ar savu rīcību aktīvi aizstāv un stiprina demokrātiju, lai nākamā paaudze varētu turpināt baudīt tās augļus.

 

Mēs to darām, kad piedalāmies vēlēšanās, kur ne tikai izpildām savu pilsonisko pienākumu, bet ar savu balsi arī stiprinām Latvijas pamatus. Tāpēc es lepojos ar tiem Amerikas latviešiem, kuri izmantoja iespēju balsot nesen rīkotajās 14. Saeimas vēlēšanās.

 

Mēs to darām, kad iesaistāmies Latvijai svarīgos jautājumos Amerikas politiskajā sfērā. Vai tas būtu Amerikas Latviešu apvienības organizētajā pilsonisko aktīvistu “Call To Action” kopas ietvaros, vai citādi – ar jūsu vēstulēm, zvaniem un līdzdalību piketos – mēs apliecinām Amerikas valdībai, cik svarīga un negrozāma ir Latvijas drošība.

 

Mēs to darām mājās un latviešu centros, mācot demokrātiskās vērtības mūsu bērniem un piekopjot tās paši ikdienā. Tas it īpaši izpaužas katru gadu svinot 18. novembri, dienā, kad 1918. gadā Tautas Padomes vārdā Gustavs Zemgals proklamēja Latvijas Republiku un teica: “Vienīgā mūsu vēlēšanās – lai Latvijai saules mūžs! Lai dzīvo demokrātiskā Latvija!”

 

Sargāsim demokrātisko Latviju, padarīsim viņu vēl stiprāku un nodrošināsim viņai saules mūžu!

 

Paldies!

 

Mārtiņš Andersons

Amerikas Latviešu apvienības priekšsēdis