PBLA paziņojums sakarā ar Krievijas agresiju Ukrainā

22. februāris, 2022

Pasaules brīvo latviešu apvienība, pārstāvot latviešu centrālās organizācijas ASV, Kanādā, Austrālijā un Jaunzēlandē, Eiropā, Krievijā un Dienvidamerikā asi nosoda Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā un prezidenta Vladimira Putina lēmumu atzīt Ukrainas Luhanskas un Doņeckas teritoriju neatkarību. PBLA uzskata, ka šādi rīkojoties, Krievija ir veikusi rupju starptautisko tiesību pārkāpumu un spērusi apzinātu agresīvu soli, kas var izraisīt neparedzamas sekas.

PBLA aicina pasaules sabiedrību būt vienotiem un darīt visu iespējamo, lai nepieļautu tālāko saspīlējuma eskalāciju un nevajadzīgu asinsizliešanu. PBLA uzskata, ka Rietumvalstīm nekavējoši jāpiemēro Krievijai pilnā sankciju pakete, par kuru tās vienojušās savstarpējās sarunās un Minhenes Drošības konferencē.

PBLA aicina NATO  stiprināt alianses austrumu flangu, nosūtot papildu bruņotos spēkus, pretgaisa un krasta aizsardzības raķetes uz Baltijas valstīm, vienlaikus, palielinot aizsardzības bruņojuma piegādes Ukrainas armijai.
PBLA lūdz tās dalīborganizācijas pasaulē vērsties pie savu zemju valdībām, aicinot tās nelokāmi iestāties par Ukrainas teritoriālo nedalāmību, pieprasot Krievijai nekavējoties atvilkt tās karaspēku no Ukrainas un Baltkrievijas.

Rietumiem droši jāstājas pretim Krievijas agresijai un jārīkojas izlēmīgi, efektīvi, ātri un vienoti, lai apturētu Krievijas tālākos plānus. Pienācis laiks runāt ar Krieviju no spēka pozīcijām , jo citu valodu šīs valsts vadītāji nesaprot.

Amerikas latviešu apvienības, Latviešu Nacionālās apvienības Kanadā, Eiropas latviešu apvienības, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē, Dienvidamerikas un Karību salu latviešu apvienības un Krievijas latviešu kongresa vārdā,

Pēteris Blumbergs
priekšsēdis