Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums Rīgā 5. jūlijā

06. jūnijs, 2023

Jau pēc mēneša, 5. jūlijā, Rīga norisināsies gadskārtējais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums 2023 (PLEIF 2023), iezīmējot tieši 10 gadus kopš forums pirmo reizi vienuviet pulcēja diasporas latviešu uzņēmējus no visas pasaules ar mērķi dibināt un attīstīt biznesa kontaktus ar Latvijas uzņēmējiem. Šī gada konference diskusiju formātā pievērsīsies Latvijas ekonomikas attīstībai svarīgām nozarēm, tai skaitā biomedicīnai, medicīnas tehnoloģijām, farmācijai, zaļajām tehnoloģijām, viedajai enerģētikai, transportam un mobilitātei, lai atskatītos uz šajās nozarēs paveikto un veicinātu diskusijas par šo nozīmīgo jomu ietekmi uz Latvijas ekonomiku.

“Šajā nemierīgajā periodā Latvija ir Ziemeļaustrumeiropas demokrātijas un investīciju bāka. Ar šo forumu vēlamies izcelt Latvijas stiprās puses un potenciālu, kā arī apvienot Latvijas uzņēmēju aprindas ar latviešu diasporu un citiem starptautiskā biznesa līderiem. Jau 10 gadus Pasaules Brīvo latviešu apvienība pilda foruma organizatora un biznesa sadarbības koordinatora lomu, un esam priecīgi turpināt tradīciju,” teica PBLA priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Forumā piedalīsies augsta līmeņa valsts un pašvaldību amatpersonas, tai skaitā Rīgas Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns, Rīgas investīciju un tūrisma attīstības direktors Fredis Bikovs, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone, Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa Zaščirinska, GXO Logistics galvenais jurists Kārlis Ķirsis, gan vairāki ar Latviju saistīti uzņēmēji, kuri guvuši panākumus Latvijā un starptautiski – Luminor Group uzraudzības padomes priekšsēdētājs Nils Melngailis, MikroTik valdes priekšsēdētājs  Džons Tallijs, Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic izpilddirektors Martins Gauss, Crown Agents Investment Management izpilddirektors Roberts Grava un citi.

“Šo nozīmīgo jomu izpratne un attīstības veicināšana caur diskusiju ir būtiskas, lai mēs varētu izcelt Latviju kā inovāciju un tehnoloģiju pionieri reģionā un piesaistītu investīcijas, talantus un uzņēmējus. Tikai identificējot iespējas šo jomu turpmākā attīstībā un atklāti par tām diskutējot, mēs varam radīt vidi, kurā uzplaukt gan uzņēmējdarbībai, gan sabiedrības labklājībai, un veidot ilgtspējīgu nākotni Latvijai,” sacīja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele.

PLEIF 2023 norisināsies klātienē, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, š.g. 5. jūlijā no pulksten 9.00 līdz 17.00. Pilna konferences programma un saite uz reģistrēšanos pieejama foruma mājaslapā www.wleif.lv. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Aicinām mediju pārstāvjus reģistrēties dalībai konferencē, rakstot Betai Konošonokai, e-pasts: beta.konosonoka@erda.lv vai pa tālruni: +371 28 600 097. Tāpat arī mediju pārstāvjiem tiks sniegta iespēja intervijām konferences laikā.