Latviešu muzeja atklāšana

15. novembris, 2022

Godājamie tautieši!

Laipni lūdzam Jūs piedalīties svētdien, 2022. gada 4. decembrī plkst. 12:00 Latviešu muzeja atklāšanas svinībās. Muzeja adrese ir 400 Hurley Avenue, Rockville, MD.

Amerikas Latviešu apvienības paspārnē esošais Latviešu muzejs ir nesen atjaunots, lai piedāvātu svaigu interpretācijas pieeju. Atjaunotais muzejs uzrunā dažādas auditorijas, īpaši jauniešus, par izturīgo latviešu tautu, kas pēc gadsimtiem ilgas pakļautības svešām varām beidzot ieguva savu neatkarību.

Latvijas pieredzei 20. gadsimta beigās ir spēcīgas paralēles ar cīņu, kas šobrīd notiek Ukrainā. Jaunā izstāde stāsta par pagātnes izaicinājumiem, par cilvēku uzdrošināšanos kļūt brīviem, un par nepiekāpīgu, neatlaidīgu nepieciešamību būt modriem, saskaroties ar pastāvīgiem grūti izcīnītās brīvības draudiem.

Izstādē iekļautas vairākas video programmas, kas atspoguļo dzīvi Rīgā 1700. gados, pretošanos okupācijai Latvijā un ārvalstīs, Dziesmotās revolūcijas un Baltijas ceļa notikumus, kas palīdzēja izvest Latviju uz brīvību, kā arī Latvijas jauno starptautisko lomu kā demokrātija, NATO dalībvalsts un ASV sabiedrotā. Video stāstījumus ierakstījusi ievērojamā latviešu izcelsmes amerikāņu aktrise Laila Robiņa.

Nāciet, skatieties un piedzīvojiet paši latviešu tautas gadsimtiem ilgās cīņas un uzvaras!

Pasākums iesāksies plkst. 11:00 ar dievkalpojumu dievnamā. Tam sekos muzeja atklāšanas akts plkst. 12:00 nama lielajā zālē.

Pielikumā svinīgās atklāšanas svētku programma. Gaidīsim Jūs 4. decembrī!

Amerikas latviešu apvienība

 

Muzeja atklašānas programma