Stāsts par spēku un trauslumu.
Jāņa Kalniņa operas “Hamlets” atgriešanās uz Nacionālās operas skatuves
Svētdien, 24. janvārī, pulksten 18 pēc Latvijas laika Zoom platformā semināru ciklā #Kultūranepadodas gaidāms aizraujošs tiešsaistes seminārs par gaidāmo Jāņa Kalniņa meistardarba – operas Hamlets (1935) atgriešanos uz Nacionālās operas skatuves. Semināru rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu un Latvijas Nacionālās operas ģildi ASV.
Semināru tiešsaistē ievadīs Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egīls Siliņš, savukārt Latvijas Nacionālās operas ģildes (LNOĢ) prezidents Ivars Slokenbergs tiešsaistē no Ņujorkas pastāstīs par LNOĢ līdzšinējo darbību un nākotnes mērķiem saistībā ar gaidāmo Jāņa Kalniņa operas iestudējumu uz Nacionālās operas skatuves. LNOĢ šogad atzīmē trīsdesmitgadi kopš dibināšanas 1991. gadā. Vairāk par LNOĢ lasāms tīmekļa vietnē www.lnogasv.org.
Komponists un PBLA Kultūras fonda priekšsēdis Juris Ķeniņš gaidāmajā seminārā tiešsaistē no Kanādas pastāstīs par komponista Jāņa Kalniņa dzīvi un darbību, īpaši akcentējot viņa gaitas un veikumu Kanādā.
Latvijas Nacionālās operas un baleta dramaturgs Mikus Čeže klausītājiem piedāvās vēsturisku atskatu uz operas “Hamlets” iestudējumiem Nacionālajā operā 1936. un 1943. gadā, savukārt vokālās katedras vadītājs Kalifornijas Mākslas un mūzikas institūtā Pauls Berkolds dalīsies ar iespaidiem par “Hamleta” izrādi Bauskas pilsdrupās 2004. gadā, kur viņš dziedāja Polonija partiju.
Savukārt 2022. gadā uz Nacionālās operas skatuves gaidāmā “Hamleta” iestudējuma režisore Kristina Vuss (Wuss) un kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka pastāstīs par radošajām iecerēm un idejām topošā jauniestudējuma kontekstā.
Seminārs noritēs PBLA izkārtojumā Zoom platformā, un jauni interesenti tam var pieteikties, rakstot e-pastu uz adresi pbla@pbla.lv, temata lodziņā ierakstot “Pieteikums dalībai #Kultūranepadodas”. Iepriekšējo semināru dalībniekiem pieejas informācija tiks nosūtīta automātiski.