Sveicam Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienā!

17. novembris, 2021

Dārgie tautieši!

Amerikas Latviešu apvienības vārdā apsveicu jūs Latvijas valsts svētkos!  

Pirms 103 gadiem mūsu senči izcīnīja Latvijas neatkarību. Šobrīd visa pasaule, arī Latvija cīnās ar vīrusu, bet, tāpat kā 1918. gadā, es ticu, ka šī cīņa tiks uzvarēta.

Daudzās vietās pasaulē, arī Latvijā un ASV joprojām notiek cīņa ar Covid, bet tomēr ir sajūta, kā teiktu mans priekšgājējs Pēteris Blumbergs, “ Ka redzama gaismu tuneļa galā.” Arī mūsu apvienības jubilejas kongress šogad tika rīkots klātienē ar nodomu, jo mēs gribējām spert drosmīgu soli un parādīt piemēru – ir laiks atkal tikties klātienē. Bija jauki Čikāgā redzēt tik daudz delegātu un viesu, kopā strādāt un priecāties.

Viens no Amerikas Latviešu apvienības galvenajiem uzdevumiem ir “uzturēt un vienot latviešu sabiedrību ASV.” Es uzskatu, ka tas ir mūsu visu kopīgais uzdevums, kas vislabāk tiek īstenots, kad esam kopā, kad dziedam kopā, kad mācāmies kopā, kad kopā baudām kultūru. Turpināsim cienīt viens otru, respektēt pandēmijas izsauktos ierobežojumus, bet nezaudēsim prieku, plānojot mūsu pasākumus klātienē. ALA ar prieku ir gatava jums palīdzēt un atbalstīt.

 

Amerikas Latviešu apvienības vārdā,

Mārtiņš Andersons, priekšsēdis

ALA priekšsēža Mārtiņa Andersona apsveikums video formātā

ALA70 foto prezentācija
Paldies Renātei Kenney un Marikai Selga par foto prezentācijas gatavošanu!

Elitas Gaveles- ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieces diasporas jautājumos- sveiciens Valsts svētkos