Apvienotās Baltiešu komitejas un Amerikas Latviešu apvienības paziņojums par situāciju Baltkrievijā

10. augusts, 2020

Svētdien, 9. augustā, Baltkrievijā norisinājās prezidenta vēlēšanas. Jau vēlēšanu kampaņas laikā miermīlīgi protesti, kuros piedalījās ievērojams skaits iedzīvotāju, saskārās ar valdošā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma pretestību – vardarbības lietošanu, protestētāju un viņu atbalstītāju, kā arī mediju pārstāvju, novērotāju, opozīcijas kandidātu aizturēšanu.

Kā liecina aculiecinieku ziņojumi un mediju reportāžas, pēdējo 24 stundu laikā situācija ir tikai pasliktinājusies. Valdošais režīms demonstrē spēku, ierobežo vārda brīvību un tiesības pulcēties.

Apvienotā Baltiešu komiteja un Amerikas Latviešu apvienība ir kopā ar miermīlīgajiem un brīvību alkstošajiem cilvēkiem Baltkrievijā viņu cīņā par demokrātiju un pret diktatūru. Mēs pilnībā atbalstām miermīlīgu pulcēšanos, vēlmi pēc brīvām un godīgām vēlēšanām, kā arī asi nosodām jebkādu spēka lietošanu.

Mēs mudinām starptautisko sabiedrību, tai skaitā ASV valdību, turpināt asi vērsties pret jebkādu miermīlīgu protestētāju tiesību ierobežošanu Baltkrievijā, kā arī pieprasīt nekavējoties atbrīvot prettiesiski aizturētos protesta dalībniekus.