Apsveikums Valsts svētkos

16. novembris, 2023

Mīļie tautieši!

Šobrīd daudz kur pasaulē valda nemiers un, par nožēlu, dažās valstīs notiek asiņaini un nežēlīgi kari. Ir arī sajūta, spriežot pēc asām politiskajām debatēm un izskanējušām domstarpībām, ka sabiedrība ir sašķelta vairāk kā jebkad.

Tomēr es uzskatu, ka pat šajā saspringtajā globālajā situācijā mēs latvieši esam vienoti un droši. Vienoti mūsu mīlestībā pret Latviju un droši, jo pateicoties mūsu karavīriem un NATO sabiedrotajiem mums ir aizsargāta valsts, pie kuras mēs visi esam piederīgi un kurai esam svarīgi neatkarīgi no tā, vai dzīvojam Latvijā, Amerikā vai citur.

Tas viss nav pašsaprotami. Tāpēc 18. novembrī Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā mēs atceramies un pateicamies tiem drosmīgajiem cilvēkiem, mūsu senčiem, kuri pirms 105 gadiem nedrošos un trauksmainos apstākļos pārvarēja savas domstarpības, savas bažas un bailes no neziņas, lai pasludinātu Latviju par patstāvīgu, neatkarīgu un demokrātisku republiku. Mēs pateicamies arī par tiem laikabiedru darbiem un centieniem, kas tālāk veidoja un stiprināja Latvijas valsts pamatu.

18. un 11. novembris ir arī tās dienas, kad vēršam uzmanību uz to pašu būtiskāko. Kad jautājam “Kā mēs pašlaik kopjam šo svēto mantojumu?”, un, ja tā tiktu apdraudēta, “Ko darītu es?” Lai cik dažādas būtu mūsu atbildes uz šiem jautājumiem, ir skaidrs, ka mums tas ir jādara vienotā spēkā. Neaizmirsīsim mūsu senču piemēru! Būsim kopā mūsu domās un mūsu mīlestībā pret Latviju!

Sveicu jūs visus Valsts svētkos un, lai Dievs svēti Latviju!

Mārtiņš Andersons
Amerikas latviešu apvienības priekšsēdis