ALA turpina labdarības darbu

07. oktobris, 2019

Amerikas Latviešu apvienība turpina labdarības darbu 

Piektdien, 4. oktobrī, Rīgas Motormuzeja telpās Amerikas Latviešu apvienības (ALA) un PBLA valdes locekļi Latvijas Bērnu fonda rīkotajā pasākumā satikās ar ģimenēm un jauniešiem, kam nepieciešams finansiāls pabalsts. Pateicoties apvienības dāsnajiem ziedotājiem, apvienība jau 25 gadus turpina atbalstīt daudzbērnu ģimenes, bērnus ar īpašām vajadzībām un studentus.

Patlaban ALA nozari Sadarbība ar Latviju vada Kaija Petrovska. Publicējam Kaijas Petrovskas uzrunu stipendiju pasniegšanas pasākumā Rīgā.

Es piedzimu Amerikā, kur mani vecāki un vecvecāki nonāca kā bēgļi Otrā pasaules kara laikā, kad Latvijai tuvojās padomju armija. Nonākot svešumā, viņiem neklājās viegli. Bija jāatrod pajumte, darbs, par ko maksāja 50 centus stundā, bet mūsu vecāki nesūdzējās. Viņi gribēja, lai mums būtu iespēja nopirkt tādas pašas kurpes kā amerikāņu bērniem, lai mēs varētu mācīties augstskolās, saviem bērniem nodrošinot pārticīgāku, labāku dzīvi.  

Bet arī dzīvojot svešumā, vienmēr bija cilvēki, kas palīdzēja latviešu bēgļiem atrast mājas, darbu un iztikšanu. Un tad pienāca laiks un, kad mūsu tautieši Amerikā saprata, ka grib palīdzēt tiem cilvēkiem Latvijā, kam dažādu apstākļu dēļ nav pietiekamu līdzekļu cilvēka cienīgai dzīvei.

Amerikas Latviešu apvienību nodibināja 1951. gadā, tā ir lielākā ASV latviešu organizācija, kurā ietilpst gandrīz pieci tūkstoši biedru un apmēram 120 organizāciju. 1994. gadā tika nodibināta nozare Sadarbība ar Latviju (SAL), un uzsākta palīdzības programma Latvijai.

SAL nozare ziedojumos saņem naudu, kas paredzēta vienam mērķim – latviešu tautas izdzīvošanas nodrošināšanai. Jau kopš 1994. gada mēs nodrošinām regulārus, divgadīgus pabalstus latviešu daudzbērnu ģimenēm, bāreņiem un vecāku pamestiem bērniem – gan izdzīvošanai, gan izglītības gaitām.  Šie pabalsti ir iespējami vienīgi pateicoties ASV latviešu ziedojumiem un testamentāriem novēlējumiem, kas ziedoti  speciāli šiem mērķiem. Mūsu programma Drošais Tilts – tas ir pārbaudīts un drošs tilts starp ziedotāju ASV un cilvēkiem Latvijā. Latvijā mūsu uzticams sadarbības partneris ir Latvijas Bērnu fonds, ar kuru sadarbojamies jau daudzus gadus.

Esmu priecīga paziņot, ka šogad esam nolēmuši atbalstīt 42 daudzbērnu ģimenes, trīs bērnus ar īpašām vajadzībām un 21 studentu.

Lai mums visiem šodien ir jaukas tikšanās! Piebildīšu, ka šodien ar mums ir vairāki mūsu apvienības ļaudis un arī Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes locekļi, kas gribēja dalīties priekā kopā ar mums visiem.