ALA paziņojums par situāciju Ukrainā un Latvijas drošību

25. februāris, 2022

Sveicināti, Amerikas Latviešu apvienības biedri un atbalstītāji! Dārgie, draugi!

Daudziem no mums šajā sarežģītajā un satraucošajā situācijā, kad Krievija iebrukusi Ukrainā, ar spēku un brutalitāti mēģinot patvaļīgi mainīt suverēnas valsts robežas, varbūt ir grūti izsekot līdzi visam notiekošajam.

Varu jums ar pārliecību apgalvot, ka ALA valde kopā ar mūsu sadarbības partneriem – Latvijas Ārlietu ministriju, Pasaules brīvo latviešu apvienību, Apvienoto baltiešu komiteju – seko līdzi ziņām un notikumiem. Koordinējam savu darbību, esam uzrakstījuši jau vairākas vēstules un aicinājumus ASV valdībai un politiķiem. Ar tām varat iepazīties pievienotajās saitēs.

Ir svarīgi arī apzināties, ka Latvija ir pasargāta. Latvija ir NATO dalībvalsts. NATO mērķis ir nodrošināt tās dalībvalstu brīvību un drošību ar politiskiem un militāriem līdzekļiem. Kā uzsvērts Ziemeļatlantijas līguma 5. pantā – “… bruņots uzbrukums vienai vai vairākām pusēm Eiropā vai Ziemeļamerikā tiek uzskatīts par uzbrukumu visām pusēm…” To vairākas reizes savās uzrunās un rīcībā apstiprinājis arī ASV prezidents Džo Baidens. 24. februārī Latvijā ierādās vairāki simti ASV karavīru un kaujas helikopteri “Apache”. Igaunijai tika piegādāti jaunākās paaudzes iznīcinātāji “F-35”. Latvijas Ārlietu ministrija rūpējas par Latvijas valstspiederīgajiem Ukrainā un sniedz nepieciešamo palīdzību. Protams, visa iespējamā palīdzība tiek sniegta arī cilvēkiem Ukrainā.

Daudzi man ir jautājuši, kā es varu palīdzēt ukraiņiem, ko es varu darīt? Pilsoniskajai aktivitātei ir liels spēks! Neklusējiet, esiet skaļi, protestējot pret karu Ukrainā, esiet devīgi! Šajās dienās Ņujorkā, Vašingtonā, Sanfrancisko, Bostonā un citās ASV pilsētās mūsu apvienības biedri un valdes locekļi kopā ar daudziem domubiedriem piedalījās demonstrācijās, lai atbalstīt Ukrainu. ALA pilsoniskās līdzdalības iniciatīva “Call To Action” ietvaros ir izsūtīta sīkāka informācija par ziedošanas iespējām un paraugu tekstiem ko varat rakstīt saviem pārstāvjiem ASV Kongresā. Citas ziedošanas iespējas pieminētas zemāk pievienotajās saitēs. Piebildīšu, ka ALA valde 25. februārī noziedoja 1000 dolāru Ukrainas humanitārām vajadzībām caur Latvijas labdarības organizāciju ziedot.lv.

Esiet uzmanīgi ar ziņām, ko izplatiet, īpaši sociālajos tīklos! Pārbaudiet ziņu avotus un centieties neizplatīt ziņas par faktiem, kuru avoti nav lielās ziņu aģentūras. Baumas tikai vairo paniku.

Turēsimies kopā un atbalstīsim Ukrainas tautu cīņā par mieru un demokrātiju!

 

Jūsu Mārtiņš Andersons,

ALA priekšsēdis, PBLA vicepriekšsēdis

 

Vēstules PDF versija

 

ALA mājaslapa/aktualitātes –  https://alausa.org/

ALA Facebook lapa – https://www.facebook.com/AmericanLatvianAssociation

Latvijas Ārlietu ministrija – https://www.mfa.gov.lv/lv/jaunumi

U.S. Department of State – https://www.state.gov/

 

Pasaules brīvo latviešu apvienības paziņojumi. ALA ir PBLA dalīborganizācija

https://www.pbla.lv/krievija-sakusi-karu-ukraina-arlietu-ministrijas-pazinojums/

https://www.pbla.lv/pasaules-brivo-latviesu-apvienibas-pazinojums-sakara-ar-krievijas-agresiju-ukraina/

https://www.pbla.lv/the-world-federation-of-free-latvians-statement-on-russian-aggression-in-ukraine/

https://www.pbla.lv/wffl-letter-to-the-president-of-the-united-states/

 

Apvienotās baltiešu komitejas (JBANC) paziņojums. JBANC ir ALA meitasorganizācija

https://jbanc.org/2022/02/23/jbanc-condemns-russian-aggression-against-ukraine/

 

Ziedojiet Ukrainas humanitārām vajadzībām

https://www.mightycause.com/story/M1wzpf?amp

https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203

https://ukrainewar.carrd.co/

https://uacrisis.org/en/help-ukraine