Šajā infogrammas numurā lasiet:
 • Turpinām svinēt ALA 70. jubileju!
 • Piedalies diskusijās par NATO!
 • Apvienotā baltiešu komiteja svin jubileju
 • ALA piedāvā jauniešiem vasaras prakses iespējas ASV
 • Prezentēts pētījums par ceļošanas paradumiem
 • Globālie latvieši – Blumbergu ģimene
 • Biedrības “Eņģeļa sirds” veiksmes stāsti - Mērija Daniela
In this issue of InfoGram:
 • ALA Continues to Celebrate its Anniversary
 • Join in on CEEC’s Panel Discussions on NATO!
 • JBANC Celebrates its 60th Anniversary with Panel Discussion
 • ALA Summer Internships
 • Study on Travel Habits
 • Global Latvians – Blumberg Family
 • Angel Heart Society Success Stories – Mērija Daniela

Turpinām svinēt ALA 70. jubileju!

ALA Kultūras nozare (vadītāja Valda Grinberga) apvienības 70. jubilejas gadā turpina plānot saistošas un interesantas iespējas neklātienē baudīt kultūru. 27. martā, latvieši Amerikā un citās pasaules malās baudīja brīnišķīgu koncertu, ko piedāvāja pasaulē pazīstamais pianists Andrejs Osokins. Koncertam sekoja saruna, ko vadīja mūzikas žurnāliste, raidījumu vadītāja Liene Jakovļeva. Interesantās un raiskās sarunās piedalījās ne tikai mākslinieks Osokins, bet arī komponists Juris Karlsons. Apmeklētāju skaits bija liels, atsauksmes sajūsmas pilnas: “Sirsnīgs paldies, Amerikas Latviešu apvienība, par šo fantastisko koncertu! Un Andrejam Osokinam par briljanti nospēlēto, saviļņojošo programmu! Tik daudzas skaistas paralēles!”; “Sajūta, ka Andrejs šovakar pavasari atnesis!”; “Svētki dvēselei! Paldies!” 30. aprīlī, sadarbojoties ar Latvijas vēstniecību ASV, būs iespēja noskatīties filmu Homo Novus. 23. maijā, tautiešiem būs iespēja klausīties lasījumu par ALA darbības atspoguļojumu Latvijas Valsts arhīvos. To piedāvās arhīva Personu fondu un ārvalstu dokumentu nodaļas speciāliste Agnija Lesničenoka. Ievadot vasaru un atvaļinājumu laiku, 19. jūnijā notiks virtuāls Rīgas Melnā balzama kokteiļa vakars kopā ar Balzama globālo zīmola vēstnieku Justu Kiščenko, jo “kas gan ir būtu vasara bez gardiem atspirdzinājumiem,” saka Valda Grinberga. (Publicitātes foto: Andrejs Osokins)

Piedalies diskusijās par NATO!

Gatavojoties gaidāmajam 2021. gada NATO samitam, Centrālās un Austrumeiropas koalīcija (CEEC), kuras locekle ir arī Amerikas Latviešu apvienība, organizē divas virtuālas paneļdiskusijas. Diskusijas video formātā būs pieejamas plašākai publikai 22. aprīlī no plkst. 10 līdz 12 ET. Pirmajā diskusijā tiks apspriestas drošības problēmas, ar kurām saskaras NATO, aizstāvot Suvalku koridoru un Melnās jūras reģionu, kā arī jautājumus, kas saistīti ar NATO “atvērto durvju” politiku. Otrā saruna būs par alianses politikas prioritātēm Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Runātāju vidū būs pētnieks Īans Bžezinskis, vēstnieks, Atlantijas Padomes valdes priekšsēdis Ričards Morningstars, atvaļinātais ģenerālleitnants Bens Hodžess, bijušais NATO vēstnieks Kurts Volkers no Eiropas Politikas analīzes centra, profesore Suzanna Loftusa no Džordža C. Māršala Eiropas Drošības pētījumu centra un Gregs Melchers no Jaunās paaudzes kara centra. Lai pievienotos, lūdzam reģistrējieties šeit pirms pasākuma. Sekojiet līdzi informācijai, lai saņemtu ziņas par pasākumu www.CEECAdvocacy.org.

Apvienotā baltiešu komiteja svin jubileju

Apvienotā baltiešu komiteja (JBANC), kas ir Amerikas Latviešu apvienības politisko aktivitāšu organizācija, svinēs 60. jubileju ar paneļdiskusiju, “ASV - baltiešu attiecības - parlamentārās perspektīvas ”. Tiešsaistes diskusijā piedalīsies Baltijas Ārpolitikas korpusa locekļi, tostarp Igaunijas parlamenta un Ārlietu komitejas loceklis Eeriks-Niiless Kross, Lietuvas parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Žygimantas Pavilionis un Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas loceklis Ojārs Kalniņš. Diskusija plānota 28. aprīlī plkst. 11:00 ET. Reģistrēšanās informāciju piedāvās JBANC Facebook lapā.

ALA piedāvā jauniešiem vasaras prakses iespējas ASV

Lai piedāvātu latviešu jauniešiem ASV jaunu darba pieredzi, kā arī lai atbalstītu mūsu partneru aktivitāti pandēmijas apstākļos, Amerikas Latviešu apvienība 2021. gada vasarā piedāvās prakses darbus vairākās ar Latviju saistītās organizācijas un iestādēs ASV! Prakse paredzēta latviešu izcelsmes ASV pilsoņiem, kuri ir augstskolu studenti un studējuši vismaz divus mācību gadus. 2021. gada vasaras prakses pieteikšanās termiņš: 2. maijs. Vadlīnijas, 2021. g. prakses vietu ASV aprakstus un pieteikšanās veidlapu atradīsiet mūsu mājaslapā: https://alausa.org/aktualitates/ala-piedava-jauniesiem-vasaras-prakses-iespejas-asv/

Prezentēts pētījums par ceļošanas paradumiem

13. aprīlī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) prezentēja pētījumu “Latvijas diasporas pārstāvju ceļošanas paradumi Latvijas teritorijā”. Pētījumā plašāk apskatīti ārvalstīs dzīvojošo latviešu ceļošanas paradumi. Pēc pētnieku aplēsēm šobrīd ārpus Latvijas dzīvo līdz pat 500 tūkstošiem tautiešu, un viņi samērā bieži apmeklē Latviju, tāpēc pētījums kalpos kā vērtīgs izziņas avots tūrisma nozarē strādājošajiem. Pēc oficiālās statistikas aptuveni 30% no visiem ārvalstu viesiem, kas ierodas Latvijā, ir diasporas pārstāvji. Ārvalstīs dzīvojošie latvieši uz Latviju ceļo vismaz reizi vai divas gadā. Pandēmijas laikā uz Latviju bija ieplānojuši doties 74 procenti aptaujāto respondentu, bet noteikto ierobežojumu dēļ tikai 13 procentiem izdevās to realizēt,” pētījuma prezentācijas atklāšanā uzsvēra LIAA direktors K. Rožkalns, piebilstot, ka pētījums varētu būt labs izziņas avots gan tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan arī dažādām privātajām medicīnas klīnikām, jo 26 procenti no ārvalstu latviešiem, dodoties uz Latviju, apmeklē arī ārstniecības iestādes. Pētījuma prezentācijas videoieraksts pieejams šeit: https://youtu.be/OQa0CFqm2ew.

Globālie latvieši – Blumbergu ģimene

12. aprīlī Latvijas Radio raidījumā “Gobālais latvietis. 21. gadsimts”, kas vēsta par dažādas paaudzes latviešiem ārpus Latvijas, notika tikšanās ar ASV latviešu sabiedrībā aktīvo Blumbergu ģimeni. Kā atzīst raidījuma vadītāja Agnese Drunka, “bez šīs ģimenes Amerikas latviešu sabiedrība nebūtu tāda, kāda tā ir, un šī ir ģimene, kas daudz darījusi, lai atbalstītu un stiprinātu Latviju…” Raidījumā Blumbergu dzimtu pārstāvēja četru dēlu mamma Ināra, kura kopā ar savu mūžībā aizgājušo vīru Gunāru visu mūžu darbojušies latviešu sabiedrības labā Čikāgā. Raidījumā piedalījās arī Roberts Blumbergs, kurš bijis LR goda konsuls Ilinoisā, ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs un viņa vecākais dēls Aleksandrs. Raidījumu var noskatīties šeit: https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/globalais-latvietis-21-gadsimts/aktivie-latvijas-atbalstitaji-un-stiprinataji-amerika-blumbergu-.a142615/

Biedrības “Eņģeļa sirds” veiksmes stāsti - Mērija Daniela

ALA nozare Labdarība Latvijā (vadītāja Kaija Petrovska) turpina atbalstīt biedrību “Eņģeļa Sirds”, kuras misija ir finansiāli atbalstīt motivētus, talantīgus, centīgus bērnus un jauniešus no maznodrošinātām ģimenēm Latvijas lauku reģionos. Biedrības mērķis ir pilnveidot šo bērnu zināšanas un attīstīt talantus.

Mērija Daniela Šijānova ir septiņpadsmitgadīga meitene no Vangažiem, kuras sapnis ir kļūt par aktrisi. Mērija pašlaik mācās par klientu apkalpošanas speciālisti Rīgas Valsts Tehnikumā. Pēc vidusskolas beigšanas meitene vēlas studēt aktiermākslu, diemžēl materiālu apsvērumu dēļ viņa nevar apmeklēt kursus, kuros varētu pilnveidot aktiermākslas prasmes. Deviņu gadu Mērija Daniela kopā ar mammu un mazo māsu pārcēlās dzīvot uz laukiem. Tur meitene sešus gadus darbojās skolas teātra pulciņā. 2018. gada ziemā, Mērijai tika uzticēta neliela loma režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmā, vēsturiskā trillerī "Gads pirms kara". Pēc filmēšanās meitene  vēl vairāk pārliecinājās, ka aktiermāksla nav tikai aizraušanās, bet viņa ar to vēlas saistīt savu dzīvi un profesionālo izaugsmi. Ģimenes vienīgā apgādniece ir mamma, kura, neskatoties uz slikto veselības stāvokli, rūpējas par meitām. Šobrīd Mērijai nav iespēju arī strādāt algotu darbu mācību dēļ. Viņai jārūpējas arī par jaunāko māsu, kad darbā ir mamma. Tomēr Mērija Daniela ir pārliecināta, ka neskatoties uz grūtībām, viņa sniegsies uz savu mērķi. Naudas līdzekļus meitene plānojusi izmantot, lai apmeklētu aktiermākslas nodarbības. Lai atbalstītu Mēriju un šo programmu: https://alausa.org/musu-darbiba/mes-un-latvija/labdariba-latvija/.

ALA Continues to Celebrate its Anniversary

As spring blooms forth, so, too, do cultural activities at ALA! World-renowned pianist Andrejs Osokins gave an inspiring concert performance on March 27, which was followed by an engaging conversation with the musician and his colleague, composer Juris Karlsons and moderated by music journalist Liene Jakovļeva. This event generated great excitement and was a huge success, as evidenced by the positive feedback from the audience: “Paldies! Such a lovely intimate concert and played with such deep sensitivity. Thank you for sharing this opportunity.”; “Thank You! Such beautiful music and atmosphere!”.
The Culture Division at ALA is planning several exciting virtual events in the coming months as part of ALA’s 70th anniversary celebrations. In cooperation with the Embassy of Latvia, ALA will be hosting a movie night on April 30, featuring the film Homo Novus. On May 23, Agnija Lesničenoka from the National Archives of Latvia will deliver a presentation on Latvia’s national archives and how ALA activities have contributed to the archives over the past 70 years. Together with Justs Kiščenko, Global Brand Ambassador for Latvijas Balzams, we look forward to offering a fun and relaxing cocktail evening on June 19, where Justs will provide lessons in Balzams cocktail mixology, talk about the history of Rīgas Melnais Balzams, and share some Balzams secrets!

Join in on CEEC’s Panel Discussions on NATO!

In preparation for the upcoming 2021 NATO Summit, the Central and East European Coalition (CEEC) is organizing two virtual panel discussions. The discussions will be open to the public via video on April 22, 10 am-noon ET. Panel 1 will discuss security challenges that NATO faces in defending the Suwalki Corridor and the Black Sea area, as well as issues associated with NATO’s “open door” policy. Panel 2 will look at policy priorities for the alliance within the CEE region. Speakers will include Ian Brzezinski and Amb. Richard Morningstar of the Atlantic Council, Lieut. Gen. (ret.) Ben Hodges and former Amb. to NATO Kurt Volker from the Center for European Policy Analysis, Prof. Suzanne Loftus George C. Marshall European Center for Security Studies, and Greg Melcher from New Generation Warfare Centre. To join, please register here prior to the event. Please check www.CEECAdvocacy.org for updates. ALA is a member of the CEEC.

JBANC Celebrates its 60th Anniversary with Panel Discussion

The Joint Baltic American National Committee (JBANC) will be celebrating its 60th anniversary with a panel discussion, “The U.S. - Baltic Relationship - Parliamentary Perspectives”. The online discussion will feature members of the Baltic foreign policy corps including Eerik-Niiles Kross, Member of Estonian Parliament and Foreign Affairs Committee, Žygimantas Pavilionis, Chairman of Lithuanian Parliament’s Foreign Affairs Committee, and Ojārs Kalniņš, Deputy Chairman of Latvian Parliament’s Foreign Affairs Committee. The discussion is scheduled for April 28, 11am-noon ET. Registration details to be provided via JBANC’s Facebook page. JBANC is ALA’s political activism organization.

ALA Summer Internships

To provide young Latvian-Americans with valuable work experience, and to provide support for our partners, this year ALA is offering summer internship opportunities at Latvian organizations and institutions in the U.S. The internships are intended for Latvian-American students living in the U.S. who have completed at least 2 years of undergraduate study. 2021 Application Deadline: May 2. Guidelines, 2021 Internship Profiles, and Internship Application can all be found on the ALA website: https://alausa.org/en/aktualitates/ala-summer-internships/.

Study on Travel Habits

On April 13, the Latvian Investment and Development Agency released a study entitled “The travel habits of the Latvian diaspora in Latvia.” There are currently up to 500,000 Latvians living outside of Latvia, and many of these people visit Latvia often, thus this study will help the tourism industry to better accommodate them. Approximately 30% of those that visit Latvia are members of the Latvian diaspora. Members of the Latvian diaspora on average travel to Latvia at least once or twice per year. During the pandemic 74% of the survey’s respondents were planning to visit Latvia, but due the restrictions, only 13% were able to do so. The director of LIAA, K. Rožkalns, has said that the results of the survey will be a good resource for those in the tourism industry and also for private medical clinics, because 26% of the Latvian diaspora that travels to Latvia also visits a medical clinic. Find out more with this video (in Latvian): https://youtu.be/OQa0CFqm2ew.

Global Latvians – Blumberg Family

On April 12th, on the Radio Latvia show “Global Latvian, 21st Century”, which promotes discussions about various generations of Latvians living outside of Latvia, featured guests were the Blumbergs family. As the host described, “without this family, American Latvian society would not be what it is – this family has done much to support and strengthen Latvia…” The Blumbergs family was represented by the mother of 4 sons, Ināra, who together with her late husband Gunārs, all her life has been active in the Latvia community in Chicago. Also participating in the discussion was Roberts Blumbergs, who has been Latvia’s honorary consul in Illinois, and ALA president Pēteris Blumbergs, as well as his oldest son Aleksandrs. The broadcast can be re-watched here (in Latvian): https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/globalais-latvietis-21-gadsimts/aktivie-latvijas-atbalstitaji-un-stiprinataji-amerika-blumbergu-.a142615/

Angel Heart Society Success Stories – Mērija Daniela

ALA Support & Aid to Latvia Office continues its partnership with the Angel Heart Society, whose mission is to financially support motivated, talented, hardworking children and young adults in low-income families in rural areas of Latvia.

Mērija Daniela Šijānova is a 17-year-old girl from Vangaži, whose dream is to become an actress. Mērija is currently studying to be a customer service specialist at Riga State Technical High School. After graduating from high school, she wants to study acting. Unfortunately, due to finances she cannot attend acting courses. At the age of 9, Mērija Daniela, her mother and little sister moved to the countryside. There she had the opportunity to participate in the school theater for 6 years. In the winter of 2018, Mērija received a small role in director Dāvis Sīmanis' feature film "Year before the War", the plot of which is based on a historical thriller about a young Pēteris Mālderis, one of the most mysterious Latvians of the 20th century. After filming, Mērija became even more convinced that acting was not just a passion, but a desire to pursue acting as a career. Their mother is the sole provider. She takes care of both daughters despite her poor health. At the moment, Mērija Daniela does not work, because of her studies, and she has to take care of her younger sister while her mother is working. However, Mary is convinced that despite her difficulties, she will reach her goal. Mērija Daniela plans to any donated money, to attend acting classes. To support Mērija and the Angel Heart Society program: https://alausa.org/en/our-work/latvia-and-us/support-and-aid-to-latvia/.

This email was sent from #[CAMPAIGN:SENDER_NAME]# to #[EMAIL]#.

#[LIST:COMPANY]# | #[LIST:ADDRESS]#

Click here to unsubscribe | Update your profile